3η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

«Νιώσε τη  χαρά  της  άθλησης  χωρίς το άγχος της  νίκης και το φόβο της αποτυχίας: Αθλητισμός – Δικαίωμα για όλους».

dscn0306

Την Δευτέρα 3 Οκτωβρίου, πραγματοποιήθηκαν με μεγάλη επιτυχία οι εκδηλώσεις του 2ου Γυμνασίου Πτολεμαΐδας για την «3η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού».

Στα πλαίσια υλοποίησης των δράσεων που προγραμματίστηκαν, το σχολείο μας επισκέφτηκε το Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πτολεμαΐδας όπου με την βοήθεια προπονητών του σωματείου «ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Γ.Ε.Π.Θ» τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν σε αθλήματα του στίβου.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Καθηγητών του 2ου Γυμνασίου Πτολεμαΐδας ευχαριστεί ιδιαίτερα τους προπονητές: 1)Δεληγιαννίδη Βασίλη, 2) Κυρκοπούλου Φανή, 3)Μανομενίδη Γιώργο, 4)Παπουλίδη Γιάννη, 5)Τεπετζή Αθηνά και 6)Τσελεμπή Τάνια, για την πολύτιμη συμβολή τους καθώς επίσης και την «Κοινωφελή επιχείρηση Δήμου Εορδαίας» για την παραχώρηση των αθλητικών εγκαταστάσεων.

dscn0320dscn0363

dscn0309