ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΣΥΜΕΤΟΧΗΣ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Ευχαριστούμε θερμά την Περιφερειακή Διευθύντρια Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  Δυτικής Μακεδονίας κ. Παπαδοπούλου Δέσποινα και τους εκπαιδευτικούς του Πόλου Καινοτομίας ΤΠΕ Πτολεμαΐδας κα. Βασιλειάδου Πολυξένη και κ. Ζαραφίδη Χαράλαμπο για την ευκαιρία που δόθηκε σε μαθήτριες και μαθητές της Α΄ τάξης του σχολείου μας, να συμμετάσχουν ενεργά στις ακόλουθες ενημερωτικές δράσεις.

Οι δράσεις υλοποιήθηκαν στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας ΚινητικότηταςEco Mobility που διοργάνωσε ο Δήμος Εορδαίας και στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Προγραμματισμού – Code Week. Οι μαθήτριες/τες είχαν την ευκαιρία να έρθουν σε επαφή με θέματα που βρίσκονται στην αιχμή της τεχνολογίας και να γνωρίσουν τρόπους συσχέτισής τους με τις παραπάνω δράσεις.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Καθηγητών

του 2ου Γυμνασίου Πτολεμαΐδας.