Ταξίδι Ψυχικής Υγείας & Αυτοπροσδιορισμού-Mental Health & Self-Identification Journey

Την Πέμπτη 28/3/24 οι μαθητές/τριες του σχολειού μας, που συμμετέχουν στο πρόγραμμα “Mental Health & Self-Identification Journey”, συζήτησαν με την κλινική ψυχολόγο Τατιάνα Γιομπαζολιά για το ρόλο των οικογενειακών σχέσεων στην ψυχική ευημερία και την υγιή κοινωνική ανάπτυξη ενός ατόμου.

Εστίασαν στις αλλαγές των σχέσεων με την οικογένεια από την παιδική στην εφηβική ηλικία και έλαβαν χρήσιμες συμβουλές για τη βελτίωση της επικοινωνίας μεταξύ των μελών της οικογένειας.

Ευχαριστούμε την κα Γιομπαζολιά για τη συμμετοχή της στο πρόγραμμα καθώς και την Τipping Point για την υποστήριξη.

Οι υπεύθυνες εκπαιδευτικοί του προγράμματος Γ.Γεωργιάδου, Σ. Παπαγεωργιάδου , Π.Πέλλα