Συγχαρητήρια Στους Επιτυχόντες Μαθητές Του Διαγωνισμού «Θαλής»

Στις 4 Νοεμβρίου 2023, διεξήχθη ο 84ος Πανελλήνιος Μαθηματικός Διαγωνισμός «Θαλής» για τους μαθητές των τάξεων Β΄ και Γ΄ Γυμνασίου, καθώς και για όλες τις τάξεις του Λυκείου.

Το εισιτήριο για την επόμενη φάση του διαγωνισμού  «Ευκλείδης», που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 20  Ιανουαρίου 2024 στις 09.00-12.00 πμ., πήραν συνολικά 43 μαθητές/τριες από την Π.Ε. Κοζάνης και ανάμεσα σε αυτούς οι παρακάτω μαθητές του σχολείου μας Κιοσέογλου Ελπίδα, Κωτσίδης Νικόλαος και Τσαγγαλίδου Ευσταθία, τους οποίους συγχαίρουμε και τους ευχόμαστε να έχουν πάντα επιτυχίες.

Η Διεύθυνση του σχολείου ευχαριστεί θερμά και την μαθηματικό του σχολείου κ. Ψυρρή Ευσταθία για την προετοιμασία των μαθητών/τριων σε ώρες εκτός ωραρίου.