Επίσκεψη στο Μουσικό Σχολείο Πτολεμαΐδας

Την Τετάρτη 24/04/24 πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη με το τμήμα Α3 του 2ου Γυμνασίου Πτολεμαΐδας στο Μουσικό Σχολείο Πτολεμαΐδας, στο πλαίσιο της Αξιολόγησης της Σχολικής Μονάδας και πιο συγκεκριμένα στον Άξονα «Σχέσεις μεταξύ μαθητών/μαθητριών και εκπαιδευτικών». Μας υποδέχτηκε θερμά ο Διευθυντής του Μουσικού Σχολείου κ. Παύλος Ταγτεβερενίδης, ο οποίος μας ξενάγησε στους χώρους του σχολείου και μας ενημέρωσε για τη λειτουργία του. Είχαμε τη δυνατότητα να παρακολουθήσουμε το μάθημα τής Χορωδίας με υπεύθυνο Καθηγητή τον κ. Παναγιώτη Δημόπουλο. Οι μαθητές/τριές μας πραγματικά καθηλώθηκαν από την παρουσίαση των μαθητών/τριών του Μουσικού Σχολείου και ήταν μια πρωτόγνωρη εμπειρία. Ευχαριστούμε πολύ για την φιλοξενία το Μουσικό Σχολείο.

Οι υπεύθυνες καθηγήτριες : Ε. Ελματζίδου, Α.Κυριακίδου, Δ. Μητράκου, Ε. Σταμούλη.