Ενημέρωση από στελέχη της πολιτικής προστασίας

Στα πλαίσια της δράσης «Ευαισθητοποίησης των μαθητών μέσω καινοτόμων δράσεων σχετικά με την κλιματική αλλαγή και τις συνέπειές της» την Δευτέρα 11/3/2024, μαθητές και μαθήτριες της A΄ και B΄ τάξης ενημερώθηκαν από στελέχη της Πολιτικής Προστασίας για θέματα σχετικά με  τις φυσικές καταστροφές που σχετίζονται με την κλιματική αλλαγή (πλημμυρικά φαινόμενα, καταιγίδες χιονοπτώσεις καύσωνες πυρκαγιές κ.α.).

Θερμές ευχαριστίες στον κ. Ασλανίδη Πρόδρομο, Προϊστάμενο Πολιτικής Προστασίας  ΠΕ Κοζάνης και τον κ. Ψιάνο Ιωάννη, υπάλληλο Διεύθυνσης Πολιτικής Προστασίας της Περιφερειακής Διεύθυνσης Μακεδονίας  για τον χρόνο που διέθεσαν, την προθυμία να απαντήσουν στις πολλές ερωτήσεις των μαθητών μας αλλά και για το πλούσιο έντυπο ενημερωτικό υλικό που τους  διένειμαν.

Υπεύθυνοι Καθηγητές/τριες της συγκεκριμένης δράσης ήταν ο κ. Κυριάκου Γιώργος, η κ. Ψυρρή Ευσταθία, η κ. Γρηγοριάδου Ελισάβετ, η κ. Τσίρκα Γλυκερία και η κ. Τριανταφύλλου Μεταξένια.